Złego dobre początki

W meczu 6. kolejki płockiej Klasy B nasz drugi zespół przegrał na wyjeździe 2:3 ze Spartą Nowe Miszewo. Do przerwy jednak to nasza drużyna prowadziła 1:0. Ten rezultat oznacza, że „dwójka” odniosła trzecią porażkę z rzędu.

W miniony weekend seniorzy Stoczniowca rozegrali tylko jedno spotkanie. Mecz pierwszej drużyny został przełożony na listopad, w związku z czym na boisko wybiegła tylko druga drużyna, która na wyjeździe w Nowym Miszewie mierzyła się z liderującą Spartą. Sytuacja Stoczni była nieco gorsza z uwagi na dwie poprzednie porażki z rzędu, jednak celem na mecz było zwycięstwo i przełamanie złej passy. Tak się jednak nie stało.

Na początku nic nie wskazywało, że mecz ułoży się nie po naszej myśli. Podopieczni Rafała Stebnera w pierwszej połowie toczyli wyrównany bój ze swoimi rywalami, a żadna ze stron nie była w stanie znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Ostatecznie ta sztuka jako pierwszej udała się naszej drużynie. Tuż przed przerwą objęliśmy prowadzenie i do szatni schodziliśmy z korzystnym rezultatem, który pozornie mógł ułożyć mecz pod nasze dyktando. Niestety, tak się nie stało. Na drugą połowę gospodarze wyszli zdeterminowali z zamiarem szybkiego odrobienia strat i tak też się stało. Już w 52. minucie zdobyli bramkę dającą remis, a zaledwie cztery minuty później dołożyli drugie trafienie, które zdecydowanie wybiło z rytmu naszą drużynę. Po kolejnych kilku minutach miejscowi odskoczyli nam na dwa trafienia i stało się jasnym, że o punkty będzie tego dnia niezwykle ciężko. Żeglarze jednak nie składali broni. Próbowaliśmy pozbierać się po trzech ciosach i odrobić straty, ale możliwości tego dnia starczyło tylko na jedną bramkę, w związku z czym przegraliśmy 2:3.

Sparta Nowe Miszewo 3:2 Stoczniowiec II Płock

Jakub Skibiński 52′, Łukasz Ulicki 56′, Aleksander Toakrski 63′ – Konrad Bieńkowski 42′, Fabian Ciećwierz 75′

Skład: Kacper Krauze – Damian Piórkowski, Piotr Zemło, Adam Garlej, Bartłomiej Gierak (46′ Fabian Ciećwierz), Daniel Żółtowski, Kacper Kacprzycki (68′ Sebastian Noga), Kordian Popowski (60′ Mateusz Krupa), Jan Falkowski, Konrad Bieńkowski (60′ Adrian Patora), Sebastian Myk (70′ Filip Góźdź).