Zapowiedź weekendu 3-4 czerwca: Juniorzy na fali podejmą wicelidera

Zaczynamy ostatni miesiąc zmagań w sezonie 2022/23. W ten weekend czeka nas sześć ligowych rywalizacji drużyn Stoczniowca, a także trzy turnieje żaków i orlików. Najciekawiej zapowiada się natomiast spotkanie juniorów starszych.

W czerwcu poznamy wszystkie ostateczne rozstrzygnięcia w rozgrywkach, w których biorą udział drużyny Stoczniowca. Miesiąc zaczynamy sześcioma spotkaniami ligowymi – do walki nie przystąpi jedynie zespół juniorów młodszych. Zawodnicy Rafała Stebnera wybiegną na murawę w najbliższy wtorek. Najciekawiej zapowiada się natomiast starcie ich starszych kolegów w lidze wojewódzkiej.

Podopieczni Kacpra Skowrońskiego nie najlepiej rozpoczęli rundę wiosenną, notując pięć porażek w pięciu pierwszych spotkaniach. Wraz z kolejnymi meczami postawa naszych zawodników wyglądała jednak coraz lepiej i obecnie najstarsi Żeglarze mają za sobą bardzo udaną serię. Ostatnie cztery mecze to trzy zwycięstwa i remis. W tym czasie notowaliśmy kolejno: wygrane z KS-em Drukarz Warszawa 2:0 (wyjazd), STF-em Champion 4:0 (dom) i TS-em Gwardia 4:1 (wyjazd), a w ostatniej kolejce zremisowaliśmy 2:2 w wyjazdowym starciu z SEMP-em Ursynów. 

13 punktów po 11 meczach pozwala Stoczniowcowi zajmować szóste miejsce w ośmiozespołowej lidze z bilansem bramkowym 19:32 i taką sama zdobyczą oczek, co drużyna na siódmej pozycji – STF Champion.

Najbliżsy rywal Stoczni to natomiast jedna z dwóch najlepszych drużyn w lidze. MLKS Victoria Sulejówek jest wiceliderem I ligi wojewódzkiej A2, mając na koncie 22 punkty i tracąc do liderującego Drukarza zaledwie jedno oczko. W 11 rozegranych meczach zespł z Sulejówka zdobył 31 bramek i stracił 21 goli.

Chociaż Victoria w tabeli znajduje się znacznie wyżej, jeśli spojrzymy na ostatnie cztery mecze – czyli tyle, ile trwa seria naszego zespołu – rywale mają gorszy bilans. Zanotowali w tym czasie dwa zwycięstwa i remis, a raz zakończyli mecz porażką. Wygrali z KS-em Delta Warszawa 3:1 oraz z Championem 5:0, a zremisowali 0:0 z Mazurem Karczew i przegrali – i to aż 7:1 – z liderującym Drukarzem.

Pierwsze starcie pomiędzy oboma zespołami odbyło się w piątej kolejce rundy wiosennej, czyli w ostatnim spotkaniu fatalnej serii Stoczni. Wówczas gospodarze z Sulejówka wygrali 6:1, dlatego teraz nasi zawodnicy zrobią wszystko, by zrewanżować się za tę bolesną porażkę. Płocczanie wcale nie będą bez szans, o czym najlepiej niech świadczy postawa obu drużyn z Drukarzem. Zarówno nasi zawodnicy, jak i rywale, mierzyli się z warszawiakami niedawno i oba mecze odbył się w stolicy. Stocznia wygrała, a Victoria wysoko przegrała. W sobotę szykuje się zatem ciekawe starcie, dlatego zapraszamy na trybuny wszystkich kibiców naszego klubu! Pierwszy gwizdek sędziego na stadionie przy Kolejowej 3 o godzinie 16:30.

Kalendarz weekendowych meczów:

I liga wojewózka A2 Junior Starszy U-18

Stoczniowiec Płock – MLKS Victoria Sulejówek – 03.06, godz. 16:30

I liga okręgowa C1 Trampkarz U-15

Szopen Sanniki – Stoczniowiec Płock – 03.06, godz. 13:00

I liga wojewódzka C2 Trampkarz U-14

Stoczniowiec Płock – MKS Polonia Warszawa – 03.06, godz. 13:00

I liga okręgowa D1 Młodzik U-13

Stoczniowiec Płock – Amator Maszewo – 04.06, godz. 13:00

I liga okręgowa D2 Młodzik U-12

Stoczniowiec I Płock – FEA Gostynin – 03.06, godz. 10:00

II liga okręgowa D2 Młodzik U-12

Stoczniowiec II Płock – Kasztelan Sierpc – 04.06, godz. 10:00

Płocka Liga Orlik U-11 (boisko w Iłowie)

Stoczniowiec Płock – Sparta Mochowo – 03.06, godz. 10:15
Stoczniowiec Płock – SSM Wisła Płock – 03.06, godz. 10:40
Delta Słupno – Stoczniowiec Płock – 03.06, godz. 11:05

Płocka Liga Żak U-9 (balon na Wiśle)

Stoczniowiec Płock – Akademia Boskiej Piłki – 04.06, godz. 10:15
Polonia Radzanowo – Stoczniowiec Płock – 04.06, godz. 10:40
Stoczniowiec Płock – SSM II Wisła Płock – 04.06, godz. 11:05

Płocka Liga Żak U-8 (balon na Wiśle)

Stoczniowiec Płock – Sparta II Płock – 03.06, godz. 9:00
Kasztelan Sierpc – Stoczniowiec Płock – 03.06, godz. 9:25
Stoczniowiec Płock – Błękitni Gąbin – 03.06, godz. 9:50

Patroni medialni