Świąteczna wygrana Stoczni!

Stoczniowiec postarał się, by wielkanocne święta jego sympatyków były udane. W meczu 16. kolejki Klasy B wygrał na wyjeździe 2:1 z Wisłą Nowy Duniów. Podopieczni Rafała Stebnera pokazali charakter, odwracając niekorzystny wynik w trakcie spotkania.

Wyjazdowe spotkanie Stoczniowca Płock z Wisłą Nowy Duninów już przed meczem zapowiadało się emocjonująco z uwagi na przebieg dwóch poprzednich starć pomiędzy zespołami, do których doszło jesienią. Oba mecze obfitowały w bramki i zwroty akcji, więc kibice oczekiwali zaciętego meczu. Tym bardziej, że oba zespoły w poprzedniej kolejce urwały punkty, remisując z wyżej notowanymi zespołami.

Mecz w Nowym Duninowie rozpoczął się od nieśmiałych ataków Stoczniowca, które szybko mogły przynieść pierwszą bramkę. Niepozorna sytuacja i uderzenie, które wylądowało na poprzeczce bramki gospodarzy. Miejscowi nie przestraszyli się jednak ataków i odpowiedzieli po około kwadransie gry. Pierwsza akcja Wisły od razu przyniosła skutek w postaci ładnej bramki z woleja. Młodzi Żeglarze wiedzieli jednak, że przyjechali na teren rywala, by wyjechać z punktami, dlatego nie złamali się straconą bramką i starali kontrolować przebieg gry. Chociaż klarownych okazji do zdobycia gola brakowało, pod koniec pierwszej połowy błąd obrońcy wykorzystał jeden z naszych zawodników i wywalczył rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił niezawodny egzekutor – bramkarz Jan Woźniak. Do szatni drużyny schodziły zatem, remisując 1:1.

Po zmianie stron przewaga Stoczniowca była jeszcze bardziej widoczna. Mimo że drużyna Rafała Stebnera nie tworzyła mnóstwa stuprocentowych sytuacji, zdecydowanie lepiej radziła sobie na boisku, starając się dyktować warunki gry, czego skutkiem był kolejny strzał w poprzeczkę bramki Wisły. Gospodarze nastawili się na grę z kontrataku i mieli również swoje okazje, jednak na posterunku był bramkarz płocczan. Jak pokazuje historia sezonu 2023/24, mecze pomiędzy Stoczniowcem i Wisłą muszą rozstrzygać się w końcówkach i tak też było tym razem. Decydująca bramka padła w 78. minucie gry po bardzo ładnej, zespołowej akcji. Chociaż gospodarze musieli gonić wynik, nasz zespół prezentował się dobrze w defensywie i nie pozwolił w końcówce na groźne strzały przeciwników, mądrze utrzymując prowadzenie i w efekcie wygrywając 2:1 na terenie przeciwnika, czym sprawił miły, świąteczny prezent swoim sympatykom, których na trybunach nie brakowało.

Wisła Nowy Duninów 1:2 Stoczniowiec Płock

Strzelcy: Hubert Kwiatkowski 14 – Jan Woźniak 41 (k), Kacper Borucki 78

Skład: Jan Woźniak – Jakub Borucki, Kacper Borucki, Adam Garlej (65 Przemysław Siemieniako), Dawid Kasztelan, Jan Kołodziejski (46 Piotr Zemło), Bartosz Pawlikowski, Damian Piórkowski, Kordian Popowski, Adam Tylicki, Daniel Żółtowski (71 Michał Tyszka).

Patroni medialni