Stoczniowiec wraca do gry!

Przerwa zimowa dobiega końca. Drużyny Stoczniowca Płock aktywnie przepracowały ostatnie miesiące bez ligowego grania, by w pełni przygotować się na najważniejsze mecze sezonu. Nie zabrakło intensywnych sparingów i zmian kadrowych. Co działo się w klubie w ostatnim czasie? Zapraszamy do podsumowania!

Intensywny okres sparingowy

Nasze drużyny seniorskie swoje rozgrywki ligowe zakończyły w listopadzie. Zespół Piotra Cichosza ostatni mecz w Klasie A rozegrał 4 listopada, remisując na wyjeździe z Zorzą Szczawin Kościelny. Drużyna prowadzona przez Rafała Stebnera natomiast na zakończenie zmagań w Klasie B w 2023 roku wygrała u siebie z Wisłą Gówina-Sobowo 18 listopada.

Ostatni gwizdek sędziego w rundzie jesiennej był jednocześnie początkiem przygotowań do rundy wiosennej, które wzmogły się w styczniu 2024 roku. W ostatnich tygodniach nasze drużyny rozegrały szereg meczów sparingowych mierząc się wielokrotnie z drużynami na co dzień rywalizującymi w wyższych klasach rozgrywkowych.

Wyniki sparingów I drużyny Stoczniowca:
 • Stoczniowiec – Wisła II Dobrzyń nad Wisłą (Klasa B Włocławek) – 10:1
 • Stoczniowiec – Amator Maszewo (V liga) – 3:2
 • Stoczniowiec – Start Proboszczewice (Liga okręgowa) – 5:1
 • Stoczniowiec – Delta Słupno (Liga okręgowa) – 2:6
 • Stoczniowiec – Unia Iłów (Liga okręgowa) – 3:2
 • Stoczniowiec – Błękitni Gąbin (Liga okręgowa) – 4:2
 • Stoczniowiec – Zryw Bielsk (Liga okręgowa) – 6:0
 • Stoczniowiec – Skrwa Skrwilno (Klasa A Włocławek) – 4:2
 • Stoczniowiec – Unia Czermno (Liga okręgowa) – 8:1
Wyniki sparingów II drużyny Stoczniowca:
 • Stoczniowiec – Wicher Wielgie (Klasa A Włocławek) – 1:3
 • Stoczniowiec – Mazowia Słubice (Klasa B) – 6:0
 • Stoczniowiec – Błyskawica Lucień (Klasa A) – 6:1
 • Stoczniowiec – Stegny Wyszogród (Liga okręgowa) – 1:1
 • Stoczniowiec – Promyk Nowa Sucha (Liga okręgowa Warszawa) – 2:7
 • Stoczniowiec – Tłuchowia II Tłuchowo (Klasa A Włocławek) – 0:0

Transfery

Przerwa w rozgrywkach to również czas roszad kadrowych. Nie inaczej było zimą w Stoczniowcu. Do naszego klubu dołączyło kilku zawodników. Szeregi Stoczniowca opuścił natomiast jeden piłkarz.

Odszedł:
 • Adam Kotarski (Gedania Gdańsk)
Przyszli:
 • Jan Kołodziejski (wolny zawodnik)
 • Hubert Woliński (Sparta Mochowo)
 • Michał Grodzicki (Wisła Nowy Duninów)
 • Patryk Grodzicki (Wisła Nowy Duninów)
 • Przemysław Siemieniako (wolny zawodnik)
 • Adam Tylicki (UKS SMS Łódź)

Stoczniowiec wraca do gry

Po przepracowaniu okresu przygotowawczego, drużyny Stoczniowca są gotowe do zmagań o ligowe punkty. Płocka Klasa B rozgrywki wznawia już w najbliższy weekend. Początek rundy wiosennej Klasy A został natomiast zaplanowany na weekend 6-7 kwietnia, jednak nasza pierwsza drużyna wiosnę rozpocznie wcześniej od swoich rywali i również rywalizację o cenne oczka rozpocznie jeszcze w tym tygodniu, rozgrywając swój mecz awansem.

Najbliższe mecze Stoczniowca:
 • Stoczniowiec Płock – Lwówianka Lwówek – 23 marca, godz. 15:00 (Płock, ul. Kolejowa 3)
 • Stoczniowiec Płock – Mazowia Słubice – 24 marca, godz. 13:30 (Płock, ul. Kolejowa 3)

Wracają rozgrywki młodzieżowe

Zimą nie próżnowali również trenerzy i zawodnicy młodzieżowych drużyn Stoczniowca, którzy przygotowując się do wiosny, nie tylko odbywali jednostki treningowe, ale i brali udział w licznych turniejach w Polsce.

Teraz nasze zespoły czeka intensywna runda wiosenna. Pierwszy swój mecz w lidze wojewódzkiej w miniony weekend rozegrała drużyna trampkarzy C1, a w kolejnych tygodniach do gry wchodzić będą pozostałe roczniki.

Start rozgrywek młodzieżowych:
 • I liga okręgowa junior B2 – 6-7 kwietnia
 • I liga mazowiecka C1 – 16-17 marca
 • I liga okręgowa C2 – 6-7 kwietnia
 • I liga okręgowa D1 – 23-24 marca (Stoczniowiec pauzuje)
 • II liga okręgowa D1 – 23-24 marca
 • I liga okręgowa D2 – 23-24 marca

 

 

Patroni medialni