Zapowiedź weekendu: Ta ostatnia niedziela…

Ostatni mecz sezonu 2023/24 przed nami. W niedzielę na wyjeździe zagramy w Klasie B z Wisłą Główina-Sobowo. Niestety, w wyniku innych rozstrzygnięć, straciliśmy już szansę na awans.

Długi i ciężki sezon dobiega końca. Po pierwszej drużynie, która zakończyła zmagania tydzień temu, czas by na wakacje udali się również nasi zawodnicy z drugiego zespołu. Ostatnim meczem Żeglarzy w sezonie 2023/24 będzie wyjazdowe starcie z Wisłą Główina-Sobowo. Jeszcze kilka dni temu spotkanie zapowiadało się jako mecz o bezpośredni awans do płockiej Klasy A. Niestety, w wyniku środowej wygranej Mazowii Słubice z Orkanem Sochaczem, nasza drużyna straciła szanse na zajęcie drugiego miejsca z uwagi na gorszy bilans bezpośrednich meczów z Mazowią. Wszystko rozstrzygnie się zatem pomiędzy Słubiczanami a Wisłą, co oznacza, że dalej możemy rozdawać karty w awansie z Klasy B.

Pierwszy, wiosenny mecz pomiędzy Wisłą a Stocznią odbył się na obiekcie przy Kolejowej 3. Wówczas nie zostawiliśmy rywalom żadnych szans, chociaż do przerwy wydawać by się mogło inaczej. Co prawda, szybko objęliśmy prowadzenie i to od razu wychodząc na przewagę trzech goli już w 25. minucie, ale chwilę później w nasze szeregi wdało się rozprężenie. Ówcześni goście jeszcze przed zejściem do szatni zdobyli dwie bramki i złapali kontakt. Po zmianie stron obserwowaliśmy już jednak teatr jednego aktora – a w zasadzie 11 aktorów w jednolitych koszulkach. Stoczniowiec zdobył pięć bramek, nie tracąc przy tym żadnej i pewnie wygrał 8:2.

Chociaż straciliśmy szansę na awans, warto wspierać naszych zawodników w ostatnim meczu sezonu, by podziękować za ciężką pracę przez cały rok. Z pewnością sami też zadbają o to, byśmy zobaczyli kapitalne spotkanie! Pierwszy gwizdek sędziego w niedzielę, 23 czerwca, o godzinie 16!

Patroni medialni