Zwycięskie pożegnanie z Klasą A!

Miniony weekend przyniósł nam kolejne dwie domowe wygrane naszych seniorów. Najpierw w piątek druga drużyna wygrała z Orkanem Sochaczew, a dzień później jedynka „poprawiła” z Zorzą Szczawin Kościelny! Sobotnie starcie było jednocześnie zakończeniem zmagań w Klasie A dla naszej drużyny.

Klasa A

Dzięki udanej grze przez większość sezonu, mogliśmy pozwolić sobie, by ostatnie starcie z Zorzą Szczawin Kościelny było jedynie miłym pożegnaniem szczęśliwego sezonu 2023/24 dla naszej pierwszej drużyny. Już dwa mecze wcześniej zapewniliśmy sobie awans do Klasy Okręgowej, a w kolejnym meczu zwycięstwo w tych rozgrywkach. Zorza z kolei miała pewne czwarte miejsce i żaden wynik nie byłby w stanie zmienić tego stanu rzeczy.

Jednak nawet w takiej sytuacji mistrzom nie przystoi przejść obok meczu i pokazaliśmy to już na samym początku spotkania, szybko zdobywając bramkę na 1:0 i ustawiając sobie przebieg gry. Prowadzenie udało się jeszcze podwyższyć tuż przed przerwą i do szatni schodziliśmy w doskonałych nastrojach, co tylko potwierdziliśmy po zmianie stron. Dołożyliśmy kolejne trzy trafienia, tracąc zaledwie jedno i w doskonałych nastrojach pożegnaliśmy kibiców oraz samą ligę.

Stoczniowiec Płock 5:1 Zorza Szczawin Kościelny

Strzelcy: Filip Dorobek 9′, Adrian Patora 41′, Piotr Zemło 63′, Jan Kołodziejski 76′, Adam Garlej 80′ – Jarosław Durka 67′

Skład: Kamil Wieczorkowski (60′ Jan Woźniak) – Piotr Cichosz (60′ Damian Piórkowski), Filip Dorobek (60′ Bartosz Gostomski), Kajetan Dorobek, Marek Dzierżanowski (60′ Filip Sadurski), Jan Kołodziejski, Mikołaj Mikulski, Adrian Patora (46′ Daniel Żółtowski), Kordian Popowski, Szymon Puternicki (60′ Piotr Zemło), Adam Tylicki (46′ Adam Garlej).

Klasa B

Druga drużyna Stoczni natomiast cały czas pozostaje w bojowych nastrojach, ponieważ do ostatniej kolejki będziemy walczyć o awans do Klasy A! Nie wszystko, co prawda, zależy od nas, ale musimy odnosić kolejne zwycięstwa, by spełnić swoje marzenie. Tak też zrobiliśmy w piątek, pokonując ostatni w tabeli Orkan Sochaczew.

Finalnie mecz zakończył się wynikiem 4:0, ale goście z Sochaczewa dość długo odnotowywali w miarę korzystny rezultat, do przerwy przegrywając zaledwie 0:1 po bramce straconej po pierwszym kwadransie gry. Po zmianie stron nasi młodzi zawodnicy dopilnowali jednak tego, by o końcowym wyniku w żadnym stopniu nie zadecydował przypadek. Strzeliliśmy kolejne trzy gole i z wypełnionym zadaniem oczekujemy rozstrzygnięć w ostatniej kolejce sezonu!

Stoczniowiec II Płock 4:0 Orkan Sochaczew

Strzelcy: Piotr Zemło 15′, Adrian Patora 56′, 58′, Bartosz Gostomski 81′

Skład: Kacper Krauze – Kacper Borucki (70′ Przemysław Siemieniako), Dawid Chodnicki, Filip Góźdź (70′ Bartosz Gostomski), Antoni Kieszkowski, Jan Kołodziejski (46′ Adrian Patora), Bartosz Pawlikowski, Kordian Popowski (46′ Adam Tylicki), Huber Wolński (65′ Damian Piórkowski), Piotr Zemło (46′ Filip Dorobek), Daniel Żółtowski (46′ Adam Garlej).

Patroni medialni