Zapowiedź weekendu: Udanie zakończyć maj!

Kolejny miesiąc piłkarskiej wiosny zbliża się ku końcowi. W najbliższy weekend wracamy do dwóch meczów seniorów Stoczniowca. Zagramy z ULKS-em Ciółkowo i Huraganem Bodzanów.

Klasa A

Pierwsza drużyna Stoczni, krok po kroku, zbliża się do wygrania rozgrywek Klasy A w Płocku. Do najbliższego meczu z Huraganem Bodzanów przystąpi po tygodniowej pauzie spowodowanej meczem z Lwówianką Lwówek, który rozegrany został awansem jeszcze w marcu. Trzy punkty w tym spotkaniu będą bardzo cenne dla obu drużyn, dlatego z pewnością czeka nas emocjonujące starcie. Stoczniowiec przez całą wiosnę zajmuje pozycje lidera, obecnie mając sześć punktów przewagi nad wiceliderem na cztery kolejki przed końcem sezonu. Huragan Bodzanów natomiast po ostatniej porażce z Zorzą Szczawin Kościelny spadł na trzecie miejsce i z 36 oczkami traci punkt do wicelidera, którym jest Wicher Cieszewo.

Jesienne starcie pomiędzy obiema drużynami odbyło się na stadionie Stoczniowca w połowie października i zakończyło zdecydowaną wygraną naszego zespołu, chociaż początek meczu wcale tego nie zapowiadał. Huragan jako pierwszy zdobył bramkę już w 11. minucie spotkania i przez długi czas utrzymywał prowadzenie, ale udało nam się doprowadzić do remisu na około 10 minut przed końcem pierwszej połowy, dzięki czemu do szatni schodziliśmy z wynikiem 1:1. Po przerwie obraz gry natomiast uległ całkowitej zmianie. Tym razem to Żeglarze szybko zdobyli bramkę, dającą prowadzenie i również długo utrzymywali przewagę jednego gola, jednak w końcówce spotkania dołożyli jeszcze dwa trafienia, by finalnie wygrać 4:1.

Huragan z pewnością będzie chciał się zemścić za tamte wydarzenia, jednak będzie miał utrudnione zadanie. Chociaż drużyna z Bodzanowa będzie gospodarzem najbliższego spotkania, mecz ze Stoczniowcem zostanie rozegrany na naszym stadionie przy Kolejowej 3, dlatego wszystkich zachęcamy do przyjścia na obiekt i dopingowania naszej drużynie w walce o awans do Klasy Okręgowej! Pierwszy gwizdek sędziego w niedzielę, 26 maja, o godzinie 18:00.

Klasa B

Druga drużyna Stoczniowca natomiast w poprzedni weekend nie próżnowała i stoczyła zacięty bój z Wisłą Nowy Duninów, który zakończył się naszym niepowodzeniem. Porażka przerwała serię czterech zwycięstw z rzędu, dlatego zawodnicy Rafała Stebnera zrobią wszystko, by powrócić na zwycięską ścieżkę, chociaż poprzeczka będzie zawieszona najwyżej, jak to możliwe. Płocczanie udadzą się na wyjazd do Ciółkowa.

Tamtejszy ULKS jest liderem płockiej Klasy B z przewagą ośmiu punktów nad drugą drużyną w tabeli. Ciółkowo nie najlepiej weszło w rundę wiosenną, jednak w ostatnich tygodniach prezentuje stabilną formę i pewnie zmierza w kierunku awansu do Klasy A. Należy jednak mieć w pamięci ostatni mecz pomiędzy drużynami, gdy na początku kwietnia do Płocka przyjechał ULKS. Wówczas młodzi Żeglarze pokazali, że są w stanie walczyć z najlepszymi w lidze i odnieśli przekonujące zwycięstwo 4:0, do przerwy prowadząc już różnicą dwóch goli.

Tym razem zadanie z pewnością będzie o wiele trudniejsze, jednak nasi zawodnicy pokazywali już, że są w stanie wygrać z każdym. Mecz z ULKS-em Ciółkowo zagramy na wyjeździe w sobotę, 25 maja, o godzinie 17:00.

Patroni medialni