Zapowiedź weekendu: O dobre wejście w rundę!

Już w ten weekend seniorzy Stoczniowca wznowią zmagania ligowe. Przed nami dwa mecze na własnym stadionie. Stawką nie tylko cenne punkty, ale i dobre wejście w rundę wiosenną. Zapraszamy na trybuny!

Klasa A

Runda wiosenna 2023/24 w rozgrywkach płockiej Klasy A rozpoczyna się w weekend 6-7 kwietnia, jednak Stoczniowiec Płock walkę o punkty rozpocznie wcześniej, bo już w najbliższą sobotę. Wszystko za sprawą przełożonego meczu z Lwówianką Lwówek. Pierwotnie ten mecz powinien zostać rozegrany w połowie maja, jednak za obopólną zgodą drużyny wybiegną naprzeciw siebie już teraz.

Żeglarze wiosnę zaczynają jako lider tabeli. Po pierwszej części sezonu zgromadzili na swoim koncie 26 oczek, które zdobyli, dzięki ośmiu zwycięstwom i dwóm remisom. Na drugim biegunie znajduje się natomiast rywal podopiecznych Piotra Cichosza. Drużyna z Lwówka zamyka tabelę z pięcioma punktami, po jednym zwycięstwie, dwóch remisach i aż ośmiu porażkach. Jeśli chodzi o pierwsze spotkanie w tym sezonie pomiędzy drużynami Stoczniowca i Lwówianki, nasi zawodnicy na wyjeździe zdobyli komplet punktów, wygrywając pewnie 3:0, chociaż rywale również mieli swoje szanse na zagrożenie naszej bramce.

Stawką tego spotkania będą bardzo ważne punkty, które jednym mogą pomóc w walce o awans, a drugim o ligowy byt. Z pewnością żadna ze stron nie odpuści i nie przejdzie obok spotkania, więc w sobotę czekają nas ogromne piłkarskie emocje. Pierwszy gwizdek sędziego 23 marca o godzinie 15:00 na stadionie przy ulicy Kolejowej 3!

Klasa B

Druga drużyna seniorów Stoczniowca wznawia rozgrywki zgodnie z planem i rozpocznie piłkarską wiosnę tak jak jej rywale również w ten weekend. Pierwszą przeszkodą Żeglarzy będzie Mazowia Słubice.

Zawodnicy prowadzeni przez Rafała Stebnera jesienią byli bezkompromisowi. Sześć zwycięstw i osiem porażek, bez żadnego remisu, pozwoliły naszej drużynie na zajęcie piątego miejsca w tabeli z przewagą pięciu punktów nad kolejnym zespołem. Mazowia z kolei do spotkania przystąpi jako wicelider, który musi oglądać się za siebie w ligowej stawce. Osiem wygranych i dwa remisy pozwoliły słubiczanom na zajęcie drugiego miejsca ze stratą sześciu oczek do liderującego ULKS-u Ciółkowo, jednak tyle samo punktów co Mazowia mają na swoim koncie również dwa inne zespoły. Oznacza to, że walka o awans do Klasy A będzie bardzo zacięta i nikt nie może pozwolić sobie na wpadkę.

Stoczniowiec z Mazowią w tym sezonie mierzył się już dwukrotnie. Z uwagi na udział jedynie ośmiu drużyn w Klasie B, zdecydowano, by wszystkie zespoły zagrały ze sobą czterokrotnie w przeciągu sezonu. Pierwsze spotkanie miało miejsce na początek sezonu. W 1. kolejce młodzi Żeglarze dopiero uczyli się seniorskiego futbolu, co przyniosło porażkę 1:4 na terenie rywala. Rewanż nastąpił na początku października. Tym razem wynik był bardziej „na styku”, jednak ponownie musieliśmy uznać wyższość rywala, przegrywając w Płocku, lecz tym razem tylko 0:1.

Stocznia ma zatem sporo do udowodnienia swojemu najbliższemu oponentowi, dla którego potknięcie może okazać się bardzo kosztowne na koniec sezonu. Czy powiedzenie „do trzech razy sztuka” będzie miało odzwierciedlenie na boisku? Przekonamy się w niedzielę. Pierwszy gwizdek sędziego 24 marca o godzinie 13:30 na stadionie przy ulicy Kolejowej 3!

 

Patroni medialni