Zapowiedź weekendu: Mecz na szczycie w Goleszynie!

W ten weekend nasi seniorzy rozegrają tylko jedno spotkanie, jednak jego stawka będzie tak ogromna, że emocji nie powinno zabraknąć. Pierwsza drużyna Stoczniowca uda się do Goleszyna na mecz z tamtejszym Orłem. Będzie to starcie lidera z wiceliderem Klasy A!

Stoczniowiec na dobre zadomowił się na pozycji lidera płockiej Klasy A. Bezpieczną przewagę można utrzymać jednak jedynie tylko dobrymi wynikami, takimi jak ostatnie wysokie zwycięstwo z Błękitnymi Raciąż. Tym razem o podobny wynik może być trudniej, ponieważ Żeglarze udadzą się do pobliskiego Goleszyna, gdzie czeka ich mecz z czyhającym tuż za plecami w ligowej tabeli Orłem. Nasi najbliżsi rywale mają jedno spotkanie rozegrane mniej i tracą do Stoczniowca siedem punktów, jednocześnie wyprzedzając trzecią drużynę dwoma oczkami. Orzeł dotychczas zgromadził 29 punktów, na co przełożyło się dziewięć zwycięstw i dwa remisy. Co istotne, na własnym stadionie goleszynianie są niemalże bezbłędni, ponieważ w dotychczasowych siedmiu spotkaniach sześć razy wygrywali, jedynie raz dzieląc się punktami.

Jeśli by spojrzeć na jesienne starcie pomiędzy drużynami, wydawać by się mogło, że zawodników Piotra Cichosza czeka łatwa przeprawa. W poprzedniej rundzie, przy Kolejowej 3, Stoczniowiec odniósł przekonujące zwycięstwo 4:0, już do przerwy zapewniając sobie przewagę dwóch trafień. Teraz jednak poprzecza będzie postawiona wyżej. Orzeł nie tylko jest niepokonany na własnym terenie, ale też zanotował dobre wejście w rundę wiosenną. W trzech meczach zdobył komplet punktów, nie tracąc przy tym żadnej bramki, wygrywając kolejno: 3:0 z Polonią Radzanowo (wyjazd), 2:0 z Błyskawicą Lucień (dom) oraz 1:0 z Zorzą Szczawin Kościelny (wyjazd).

W sobotnie przedpołudnie czeka nas zatem masa emocji, dlatego zachęcamy kibiców, by udali się do Goleszyna dopingować naszych zawodników. Tym bardziej, że w weekend seniorzy rozegrają zaledwie jedno spotkanie, ponieważ starcie drugiego zespołu z Orkanem Sochaczew zostało przełożone na 8 maja. Pierwszy gwizdek sędziego w sobotę, 27 kwietnia, o godzinie 11:00.

Patroni medialni