Zapowiedź weekendu: Jedynka kończy, dwójka dalej walczy!

Zbliżamy się do końca sezonu 2023/24. Pierwsza drużyna rozegra w sobotę ostatnie spotkanie w Klasie A. Drugi zespół z kolei ma przed sobą jeszcze dwie kolejki i cały czas jest w walce o awans z Klasy B!

Klasa A

Zawodnicy Piotra Cichosza w sobotę na własnym stadionie zakończą bardzo udany sezon 2023/24. Po powrocie do seniorskiej piłki, udało nam się nie tylko awansować do Klasy Okręgowej, ale też wygrać rozgrywki Klasy A, co przypieczętowaliśmy w miniony weekend meczem w Lucieniu


Błyskawica Lucień 1:1 Stoczniowiec Płock

Artur Jędrzejewski 11 – Kajetan Dorobek 27

Skład: Kamil Wieczorkowski – Dawid Chodnicki, Piotr Cichosz, Filip Dorobek (46 Daniel Żółtowski) Kajetan Dorobek (60 Piotr Zemło), Marek Dzierżanowski (60 Bartosz Pawlikowski), Mikołaj Mikulski, Adrian Patora (60 Dawid Kasztelan), Bartosz Policiewicz, Kordian Popowski (46 Adam Garlej), Szymon Puternicki (60 Jan Kołodziejski).


Na zakończenie Klasy A podejmiemy u siebie Zorzę Szczawin Kościelny, która również wie już, że sezon zakończy tuż za podium – na czwartym miejscu, a w ostatniej kolejce przegrała u siebie 2:5 z drugim z zespołów, który wywalczył premię do wyższej ligi, to jest Wichrem Cieszewo.

Jesienne starcie w Szczawinie Kościelnym, które kończyło granie w 2023 roku dostarczyło kibicom mnóstwo emocji, chociaż do przerwy grała tylko jedna drużyna. Stocznia schodziła do szatni z przewagą trzech goli, jednak po zmianie stron role się całkowicie odwróciły i to ówcześni gospodarze trzy razy znaleźli z piłką drogę do siatki, trafienie na 3:3 zdobywając w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Czy tym razem również czekają nas podobne emocje? Chociaż ze sportowego punktu widzenia, stawka tego spotkania jest znikoma, oba zespoły z pewnością będą chciały udanie zakończyć sezon i w dobrych humorach udać się na zasłużone wakacje! Pierwszy gwizdek sędziego w sobotę, 15 czerwca, o godzinie 16:00 na stadionie przy Kolejowej 3!

Klasa B

Gdy nasza pierwsza drużyna myślami jest już na urlopach, drugi zespół do końca toczy bój o awans do Klasy B, co cały czas jest możliwe, dzięki ostatniemu zwycięstwu ze Spartą Nowe Miszewo.


Sparta Nowe Miszewo 2:4 Stoczniowiec II Płock

Jakub Skibiński 37, Sebastian Wiśniewski 64 – Piotr Zemło 28, Jan Kołodziejski 60, 81, Daniel Żółtowski 67

Skład: Jan Woźniak – Kacper Borucki (46 Filip Dorobek), Adam Garlej (85 Bartosz Gostomski), Filip Góźdź, Dawid Kasztelan (36 Patryk Grodzicki), Jan Kołodziejski, Bartosz Pawlikowski (80 Przemysław Siemieniako), Damian Piórkowski, Kordian Popowski, Piotr Zemło (46 Adam Tylicki), Daniel Żółtowski.


Sytuacja w tabeli płockiej Klasy B na dwie kolejki przed końcem jest niesamowicie ciekawa. Pewnym awansu jest ULKS Cółkowo, ale o drugie miejsce wciąż walczą aż cztery drużyny: Wisła Główina-Sobowo, która ma 48 punktów, oraz Mazowia Słubice, Zjednoczeni Bulkowo oraz Stoczniowiec II Płock mające na koncie po 46 oczek. Oznacza to, że niemal każdy mecz w lidze do końca sezonu będzie się toczył „o coś”.

Stocznia zagra już w piątek, a na nasz obiekt przyjdzie czerwona latarnia ligi – Orkan Sochaczew, który ma za sobą porażkę 2:3 ze Zjednoczonymi Bulkowo (wynik później zweryfikowano jako walkower na korzyść Zjednoczonych). Poprzednie wiosenne starcie Żeglarzy z Orkanem, które odbyło się w Sochaczewie, zakończyło się naszą wysoką wygraną 5:2, gdy już do przerwy prowadziliśmy różnicą jednej bramki – 2:1. Po zmianie stron, co prawda, to miejscowi doprowadzili do wyrównania, ale w ostatnich 30 minutach gry wzięliśmy sprawy we własne nogi i dołożyliśmy trzy kluczowe trafienia.

Od tamtego meczu minął niecały miesiąc, zatem forma obu drużyn nie uległa ogromnej zmianie. Czy i tym razem zobaczymy zatem wygraną Stoczni? Jeśli chcemy marzyć i walczyć o drugi awans w tym sezonie, trzy punkty są koniecznością. Zapraszamy zatem do wsparcia drużyny z trybun. Początek meczu w piątek, 14 czerwca, o godzinie 19:45 na obiekcie Stoczniowca!

 

 

Patroni medialni