Zapowiedź weekendu: Dwie wyjazdowe batalie

Ponownie czeka nas wyjazdowy weekend ze Stoczniowcem. Najpierw na boisko wybiegnie pierwsza drużyna, która w sobotę zagra z Pogonią Słupia. Dzień później, drugi zespół zmierzy się z wiceliderem ze Słubic.

Klasa A

Stoczniowiec nie zmienia kursu. Po kolejnym zwycięstwie 1 maja, gdy naszym rywalem był GKS Góra, utrzymujemy bezpieczną przewagę nad resztą stawki i zmierzamy w kierunku awansu do klasy okręgowej. Naszym najbliższym rywalem będzie natomiast Pogoń Słupia.

Pogoń do najbliższego meczu przystąpi z piątej pozycji w tabeli z dorobkiem 24 punktów w 16 meczach (7 zwycięstw, 3 remisy), jednak w nie najlepszych nastrojach po minionym weekendzie. Drużyna ze Słupii udała się wówczas na wyjazd do Szczawina Kościelnego, gdzie przegrała 1:5 z tamtejszą Zorzą. W poprzednich czterech wiosennych meczach natomiast zanotowała dwa zwycięstwa: z Błyskawicą Lucień (2:0 u siebie) i Polonią Radzanowo (3:1 na wyjeździe); wyjazdowy remis 2:2 z Lwówianką Lwówek oraz domową porażkę z Huraganem Bodzanów 1:4.

Patrząc na spotkanie pomiędzy Stocznią a Pogonią w rundzie jesiennej, moglibyśmy spodziewać się, że sobotnie starcie nie przyniesie wielu emocji. Przy Kolejowej 3 wygraliśmy aż 13:1, do przerwy prowadząc już 5:0. Wyjazdowe mecze to jednak co innego, a każde starcie zaczyna się od rezultatu 0:0. Musimy trzy punkty wywalczyć na boisku od nowa! Zachęcamy kibiców do wspierania naszej drużyny w tym dalekim wyjeździe. Pierwszy gwizdek sędziego w sobotę o 16:30.

Klasa B

Druga drużyna Stoczni notuje aktualne wspaniałą serię trzech zwycięstw: 5:4 ze Spartą Nowe Miszewo, 8:2 z Wisłą Główina-Sobowo i 5:2 z Orkanem Sochaczew. Co prawda, nadal znajdujemy się na piątym miejscu w tabeli, jednak znacząco zbliżamy się do drużyn wyżej, tracąc trzy oczka do czwartego miejsca i siedem do trzeciego. Szansa na poprawę pozycji pojawi się już w niedzielę, gdy udamy się na mecz do wicelidera – Mazowii Słubice.

Mazowia – z jednym punktem przewagi do trzeciego miejsca i czterema straty do pierwszego – zajmuje drugą pozycję w tabeli i również może się pochwalić serią trzech zwycięstw. Słubiczanie kolejno pokonali Wisłę Nowy Duninów (1:0 u siebie), Zjednoczonych Bulkowo (4:3 na wyjeździe) i Orkan Sochaczew (2:1 u siebie). Co więcej, wiosną przegrali tylko raz, ulegając 0:2 na wyjeździe z Wisłą Główina-Sobowo.

Spotkanie Mazowii ze Stocznią w ramach 22. kolejki będzie początkiem wiosennej rundy rewanżowej. Wszystkie zespoły rozegrały pomiędzy sobą już po trzy spotkania. Jesienią dwukrotnie górą była Mazowia, która pokonała nas 4:1 oraz 1:0, ale wiosną byliśmy w stanie już postawić się wyżej notowanemu rywalowi. Mecz przy Kolejowej 3 rozpoczął się dobrze dla naszej drużyny, dzięki prowadzeniu już w 15. minucie po golu Daniela Żółtowskiego. Goście zdołali jednak odpowiedzieć tuż przed zejściem do szatni, czym zmusili nas do zmiany nastawienia w drugiej części gry. Niestety, po zmianie stron nie oglądaliśmy już żadnych goli i mecz zakończył się podziałem punktów.

Czy za czwartym razem Stoczniowiec wreszcie przełamie Mazowię? Dowiemy się w niedzielę, 12 maja. Początek spotkania o 18:00.

Patroni medialni