Zapowiedź: Początek majówki ze Stocznią

Co jest lepsze od początku długiego weekendu? Początek długiego weekendu z meczem Stoczniowca! Już w środę, w samo południe, zagramy u siebie z GKS-em Góra.

Emocje jeszcze na dobre nie opadły, po sobotnim spotkaniu z Orłem Goleszyn, a już możemy zaprosić wszystkich kibiców na kolejne spotkanie Stoczniowca. Tym razem awansem nasz mecz zostanie rozegrany w środku tygodnia, a na Kolejową przyjedzie GKS Góra.

Stoczniowiec, po remisie z Orłem i podziale punktów pomiędzy Huraganem Bodzanów i Wichrem Cieszewo, zachował swoją przewagę nad resztą ligowej stawki, co oznacza, że do najbliższej rywalizacji przystępuje z pozycji lidera z bezpieczną przewagą punktową. Zespół z Nowej Góry natomiast piastuje ósme miejsce w lidze z 17 punktami w 15 spotkaniach – cztery wygrane i pięć remisów. Niech to nie będzie jednak złudne przed nachodzącą rywalizacją.

Jesienne spotkanie w 5. kolejce Klasy A pomiędzy Stocznią i GKS-em dostarczyło wielu emocji. Wówczas Żeglarze w 20. minucie wyszli na prowadzenie, mając pewną kontrolę nad przebiegiem spotkania, i wynik ten utrzymali już do przerwy. Po zmianie stron również udawało się podopiecznym Piotra Cichosza bronić dostępu do swojej bramki, ale wszystko zmieniło się w końcówce spotkania. Najpierw w 88. minucie Dawid Chodnicki obejrzał czerwoną kartkę za swoje drugie napomnienie. Gra w osłabieniu okazała się kluczowa, ponieważ chwilę później, w doliczonym czasie gry, gospodarzem tamtego starcia zdołali zdobyć bramkę i doprowadzić do wyrównania, na co nie zdążyliśmy już odpowiedzieć.

W tym roku GKS radzi sobie na przyzwoitym poziomie. Co prawda, w piłkarską wiosnę wszedł porażką w wyjazdowym starciu z Huraganem, ale następnie dwukrotnie zremisował z Polonią Radzanowo (wyjazd) i Zorzą Szczawin Kościelny (dom), a także wygrał z Błyskawicą Lucień.

Czy Stoczniowiec uniknie błędów z jesieni i tym razem będzie w stanie pokonać swojego rywala? Gra na własnym terenie powinna wskazywać na naszą przewagę, jednak wszystko zawsze w ostateczności weryfikuje boisko. Zachęcamy, by rozpocząć majówkę na sportowo, przy meczu Stoczniowca! Widzimy się na trybunach! Pierwszy gwizdek sędziego w środę, 1 maja, o godzinie 12:00.

Patroni medialni