Wyjazdowa niemoc

Tego weekendu nie zaliczymy do udanych. Seniorzy Stoczniowca w minionej kolejce zdobyli tylko jeden punkt. Po sromotnej porażce w Klasie B, nasza pierwsza drużyna zaledwie zremisowała z rezerwami Świtu Staroźreby.

Klasa A

W niedzielne przedpołudnie do Staroźreb drużyna Piotra Cichosza udała się jako lider Klasy A z celem utrzymania punktowej przewagi nad grupą pościgową, która wygrała swoje sobotnie spotkania (wyjątkiem Huragan Bodzanów, który swój mecz z tej kolejki rozegra dopiero 1 maja). W meczu z rezerwami Świtu nasz zespół nie był w stanie wystawić optymalnego składu, stąd zadanie okazało się trudniejsze, niż mogłaby wskazywać pozycja w tabeli obu drużyn. Ostatecznie, po wyrównanym meczu, jednak z minimalnym wskazaniem na miejscowych, drużyny podzieliły się punktami, kończąc bezbramkowym remisem.

Świt II Staroźreby 0:0 Stoczniowiec Płock

Skład: Kamil Wieczorkowski – Dawid Chodnicki, Marek Dzierżanowski, Dawid Kasztelan, Jan Kołodziejski (58 Kajetan Dorobek; 80 Piotr Cichosz), Mikołaj Mikulski, Bartosz Pawlikowski (58 Filip Dorobek), Szymon Puternicki, Filip Sadurski, Adam Tylicki, Daniel Żółtowski.

Klasa B

Do sobotniego starcia rezerwy Stoczniowca i Zjednoczeni Bulkowo przystępowali w zupełnie innych nastrojach. Żeglarze, po dobrych wynikach i siedmiu punktach w trzech kolejkach, mieli prawo liczyć na pozytywny rezultat, nawet mimo dwóch jesiennych niepowodzeń w meczach z zespołem z Bulkowa-Kolonii. Gospodarze meczu natomiast mieli prawo czuć sportową złość po dwóch porażkach z rzędu, które sprawiły, że czołówka tabeli zaczęła uciekać punktowo naszym rywalom. Złość finalnie wzięła górę. Zjednoczeni szybko wyszli na prowadzenie, które później podwyższyli, by zejść do szatni z dwubramkową zaliczką. Po zmianie stron nasza gra posypała się jeszcze bardziej. Nie zabrakło indywidualnych błędów i chociaż udało się zdobyć jednego gola, miejscowi dołożyli pięć trafień, odnosząc wysokie zwycięstwo.

Zjednoczeni Bulkowo 7:1 Stoczniowiec II Płock

Strzelcy: Jarosław Swatek 7, 35, Mateusz Łaciński 47, 80, 83, Rafał Żurański 76, Dawid Budek 89 – Kacper Borucki 73

Skład: Kacper Krauze (46 Jan Woźniak) – Kacper Borucki, Filip Dorobek (46 Adrian Patora), Kajetan Dorobek (46 Adam Tylicki), Adam Garlej, Filip Góźdź (46 Michał Grodzicki), Patryk Grodzicki, Kordian Popowski, Michał Tyszka, Hubert Wolński, Piotr Zemło.

Fot. Zjednoczeni Bulkowo

Patroni medialni