Stoczniowiec pokazuje moc!

Perfekcyjny weekend w wykonaniu seniorów Stoczniowca Płock. Obie nasze drużyny stanęły przed trudnymi wyzwaniami i obie zaprezentowały się w nich doskonale. Pokonaliśmy Wicher Cieszewo i ULKS Ciółkowo!

Klasa A

W miniony weekend Klasa A wznowiła rozgrywki, ale dla naszej drużyny było to już drugie spotkanie w tym roku z uwagi na przełożony mecz z Lwówianką Lwówek. Tym razem poprzeczka została zawieszona jednak znacznie wyżej, ponieważ zawodników Piotra Cichosza czekał wyjazd do Cieszewa na mecz z Wichrem, który jako jedyny w tym sezonie był w stanie pokonać naszą drużynę i przez długi okres tego spotkania wydawało się, że czarny scenariusz może się powtórzyć. Gospodarze wyszli na prowadzenie w pierwszych minutach, a Żeglarze nie byli w stanie skutecznie odpowiedzieć. Wszystko zmieniło się jednak w 60. minucie, gdy Damian Koryto zdobył wyrównującą bramkę. Mecz stał się jeszcze bardziej emocjonujący. Piłkarze nie odstawiali nogi i walczyli o punkty, czego dowodem były kolejne kartki – łącznie z czerwoną dla Wichru w 82. minucie. Być może ten fakt przechylił szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Grający w przewadze Stoczniowiec był w stanie strzelić gola w końcówce meczu i utrzymać przewagę sześciu punktów nad wiceliderem.

Wicher Cieszewo 1:2 Stoczniowiec Płock

Strzelcy: Bartosz Boguszewski 4 – Damian Koryto 61, Filip Dorobek 87

Skład: Kamil Wieczorkowski – Dawid Chodnicki, Kajetan Dorobek (70 Filip Dorobek), Marek Dzierżanowski, Dawid Kasztelan, Damian Koryto, Mikołaj Mikulski, Adrian Patora (46 Daniel Żółtowski), Bartosz Policiewicz, Szymon Puternicki (65 Adam Tylicki), Filip Sadurski (46 Bartosz Pawlikowski).

 

Klasa B

Jeszcze trudniejsze zadanie stało przed naszą drugą drużyną, która na własnym stadionie podejmowała liderujący z zapasem punktowym nad resztą stawki ULKS Ciółkowo. Przyjezdni wygrali również dwa poprzednie mecze ze Stocznią, jednak tym razem mecz miał zupełnie inny przebieg, a nasi zawodnicy wspięli się na wyżyny swoich umiejętności, od początku pokazując, kto jest tym razem lepszym zespołem. Dwie bramki strzelone w pierwszym kwadransie przez Piotra Zemło ustawiły spotkanie i pozwoliły spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń. Do szatni schodziliśmy zatem z dwubramkową przewagą, a po zmianie stron dołożyliśmy dwa kolejne trafienia, w tym gola zdobył też Piotr Zemło, kompletując w ten sposób hat-tricka.

Stoczniowiec II Płock 4:0 ULKS Ciółkowo

Strzelcy: Piotr Zemło 10, 12, 64, Filip Góźdź 47

Skład: Kacper Krauze – Jakub Borucki, Kacper Borucki, Adam Garlej, Dawid Kasztelan (46 Patryk Grodzicki), Jan Koodziejski, Bartosz Pawlikowski (46 Filip Dorobek), Kordian Popowski, Adam Tylicki (46 Jan Falkowski), Piotr Zemło (67 Michał Tyszka), Daniel Żółtowski (46 Filip Góźdź).

 

Fot. Wicher Cieszewo

Patroni medialni