Stocznia umacnia się na szczycie!

Pierwsze wiosenne zmagania seniorów za nami. Stoczniowiec dobrze rozpoczął rundę, wygrywając w spotkaniu Klasy A z Lwówianką Lwówek. Na wysokości zadania stanął również drugi zespół, który zremisował z wyżej notowaną Mazowią Słubice.

Klasa A

Gdy ligowi rywale szlifowali jeszcze formę przed inauguracją rundy wiosennej w płockiej Klasie A, która rozpocznie się w weekend 6-7 kwietnia, Stoczniowiec Płock i Lwówianka Lwówek wybiegły na murawę stadiony przy ulicy Kolejowej 3 w minioną sobotę. Gdyby ktoś spojrzał w tabelę, mógłby spodziewać się łatwej przeprawy dla Żeglarzy – płocczanie przystępowali do rywalizacji z pozycji lidera, podczas gdy ich rywal z Lwówka był czerwoną latarnią ligi. W przerwie zimowej Lwówiankę wzmocniło jednak kilku zawodników z wyższych lig, a sparingowe wyniki pokazały, że drużyna wiosną może jeszcze sporo zamieszać.

Podobne wrażenie mogli mieć ci, którzy zdecydowali się obserwować ten mecz na żywo z trybun stadionu Stoczniowca. W pierwszych minutach to goście mieli więcej z gry, co przełożyło się na doskonałą okazję wybronioną jednak przez naszego bramkarza. Po kwadransie jednak gra zaczęła się wyrównywać, a z czasem do głosu zaczęli coraz bardziej dochodzić zawodnicy Piotra Cichosza, marnując kilka dogodnych okazji. W efekcie do szatni drużyny schodziły z bezbramkowym remisem.

Czasem jedna akcja może odwrócić losy spotkania. Tym razem wszystko zmieniło 15 minut w szatni, bo na drugą połowę wybiegła zupełnie odmieniona drużyna. Mimo braku zmian personalnych, całkowicie zmieniła się nasza gra. Stoczniowiec raz za razem dochodził do klarownych okazji i szybko wypracował sobie bezpieczną przewagę, chociaż i wynik mógłby być jeszcze wyższy, gdyby nie brak skuteczności w kilku sytuacjach. Wystarczyło 10 minut gry po zmianie stron, a nasza drużyna prowadziła trzema bramkami. Goście byli w stanie odpowiedzieć jednym trafieniem, które mogło zwiastować emocje, jednak Stocznia zrobiła swoje, dorzucając dwa kolejne trafienia i finalnie wygrywając 5:1, by umocnić się na szczycie płockiej Klasy A!

Stoczniowiec Płock 5:1 Lwówianka Lwówek

Strzelcy: Filip Sadurski 47, Adrian Patora 52, Szymon Puternicki 54, Jan Kołodziejski 72, Filip Dorobek 77 – Łukasz Nowogórski 63

Skład: Kamil Wieczorkowski – Dawid Chodnicki, Piotr Cichosz (70 Daniel Żółtowski), Kajetan Dorobek (70 Filip Dorobek), Dawid Kasztelan (70 Hubert Wolński), Damian Koryto, Mikołaj Mikulski, Adrian Patora (70 Jan Kołodziejski), Bartosz Policiewicz, Szymon Puternicki (70 Bartosz Pawlikowski), Filip Sadurski.

Zdjęcia: Tutaj

Klasa B

Spotkanie drugiej drużyny Stoczniowca również zapowiadało się emocjonująco. Po przyzwoitym okresie przygotowawczym i zmierzeniu się z wyżej notowanymi rywalami, rywalem Stoczni była drużyna Mazowii Słubice walcząca o awans do wyższej ligi.

Dwa poprzednie mecze w tym sezonie pomiędzy zespołami kończył się zwycięstwami słubiczan, jednak tym razem początek meczu ułożył się korzystnie dla podopiecznych Rafała Stebnera. Szybko strzelona bramka pozwoliła wyjść na prowadzenie, którego niestety nie udało się dotrzymać do przerwy, ponieważ goście odpowiedzieli tuż przed zmianą stron. Po zmianie stron, mimo ataków z jednej i drugiej strony, żadna z drużyn nie była w stanie znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywali i mecz zakończył się podziałem punktów, co również należy uznać za sukces naszych zawodników.

Stoczniowiec II Płock 1:1 Mazowia Słubice

Strzelcy: Daniel Żółtowski 15 – Robert Kawecki 43

Skład: Kacper Krauze – Filip Dorobek (60 Piotr Zemło), Adam Garlej (65 Michał Tyszka), Filip Góźdź (46 Patryk Grodzicki), Antoni Kieszkowski, Jan Kołodziejski, Bartosz Pawlikowski, Damian Piórkowski (75 Przemysław Siemieniako), Kordian Popowski, Adam Tylicki, Daniel Żółtowski.

Patroni medialni