Bezbramkowy remis na szczycie

Mnóstwo emocji, ale zero bramek – to bilans sobotniego starcia Stoczniowca Płock z Orłem Goleszyn. Obie drużyny w trakcie spotkania nie wykorzystały rzutu karnego. Nasza drużyna utrzymała jednak swoją przewagę nad resztą stawki w Klasie A. 

W miniony weekend rozegrano zostało tylko jedno spotkanie seniorów Stoczniowca, ponieważ mecz drugiej drużyny z Orkanem Sochaczew został przełożony na 8 maja. Podopieczni Piotra Cichosza udali się do Goleszyna na mecz z tamtejszym Orłem. Spotkanie już przed pierwszym gwizdkiem zapowiadało się bardzo emocjonująco z uwagi na sytuację w tabeli. W Goleszynie doszło do starcia lidera z wiceliderem Klasy A. Dodatkowo obie drużyny przystępowały do rywalizacji w dobrej formie – Stocznia z trzema wygranymi i remisem, a gospodarze z trzema zwycięstwami i wszystkimi z czystym kontem w defensywie.

Orzeł Goleszyn na swoim stadionie jest niezwykle nieprzyjemną i niebezpieczną drużyną, co pokazywał już niejednokrotnie, a najlepszy świadczy o tym fakt, że cały czas pozostaje niepokonany w Goleszynie. Sobotnia rywalizacja dostarczyła zebranym kibicom ogromu emocji, mimo że żadna ze stron nie była finalnie w stanie pokonać bramkarza przeciwnika, a okazji do tego nie brakowało. Co więcej, zarówno Orzeł, jak i Stoczniowiec, wykonywali w meczu rzuty karne po przewinieniach rywali, jednak również w tych przypadkach piłka nie znajdywała drogi do bramki.

Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Co jeszcze istotne, również w miniony weekend, doszło do starcia trzeciej z czwartą drużyną w tabeli płockiej Klasy A. Mecz Huraganu Bodzanów z Wichrem Cieszewo także zakończył się podziałem punktów po remisie 2:2, co oznacza, że na szczycie tabeli mamy status quo – Stocznia utrzymuje siedem punktów przewagi nad drugą drużyną i dziewięć nad trzecią, mając rozegrane jedno spotkanie więcej.

Orzeł Goleszyn 0:0 Stoczniowiec Płock

Skład: Kamil Wieczorkowski – Dawid Chodnicki, Marek Dzierżanowski, Dawid Kasztelan, Damian Koryto, Mikołaj Mikulski (70 Jan Kołodziejski), Adrian Patora (60 Bartosz Pawlikowski), Bartosz Policiewicz, Szymon Puternicki, Filip Sadurski (60 Piotr Cichosz), Daniel Żółtowski (75 Adam Tylicki).

 

fot: PŁOCKAPIŁKA.PL

Patroni medialni