Porażka na koniec sezonu

Sezon 2023/24 zakończyliśmy meczem Klasy B z Wisłą Główina-Sobowo. Wyjazdowe starcie ułożyło się nie po naszej myśli. Gospodarze wygrali 3:1.

Do niedzielnego meczu z Wisłą Główina-Sobowo przystępowaliśmy bez szans na awans do Klasy A. Chociaż wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatniej kolejce, rozegrany awansem mecz Mazowii Słubice z Orkanem Sochaczew, gdzie drużyna ze Słubic okazała się lepsza, sprawił, że straciliśmy jakiekolwiek możliwości na awans do wyższej klasy rozgrywkowej z uwagi na gorszy bilans bezpośrednich spotkań z Mazowią. Po przeciwnej stronie znalazła się natomiast Wisła, która w przypadku zwycięstwa ze Stocznią mogła cieszyć się z zajęcia drugiego miejsca i nobilitacji poziom wyżej.

O co grają obie strony było widać od początku niedzielnego spotkania, bo Wisła na prowadzenie wyszła już w 5. minucie, jednak dzięki dobrej reakcji naszej drużyny jeszcze szybciej udało się nam doprowadzić do wyrównania. Taki stan nie trwał jednak długo, bo już po pół godziny gry gospodarze prowadzili 3:1 i pewnie zmierzali do Klasy A. Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie, nawet mimo faktu, iż w końcówce spotkania jeden z zawodników naszych przeciwników otrzymał czerwoną kartkę i Wisła kończyła spotkanie w dziesiątkę.

Wisła Główina-Sobowo 3:1 Stoczniowiec Płock

Strzelcy: Damian Lipiński 5′, Sebastian Pesta 17′, Patryk Skrzynecki 30′ – Adam Garlej 9′

Skład: Kacper Krauze (46′ Jan Woźniak) – Jan Falkowski, Adam Garlej (46′ Sebastian Noga), Filip Góźdź (46′ Adrian Patora), Antoni Kieszkowski, Jan Kołodziejski, Bartosz Pawlikowski (46′ Filip Dorobek), Kordian Popowski, Hubert Wolński (46′ Przemysław Siemieniako), Piotr Zemło, Daniel Żółtowski.

Patroni medialni