Strefa klubowa

Najnowsze informacje

Zapowiedź weekendu 27-28 maja: w sobotę Derby Płocka!

U-13

Rozgrywki młodzieżowe wchodzą w decydującą fazę. We wszystkich ligach, w których grają nasze drużyny, pozostały cztery kolejki do końca rywalizacji w sezonie 2022/23. Na wielu frontach Stoczniowiec pozostaje w walce o najwyższe cele. W ten weekend czeka nas pięć ligowych pojedynków, w tym same Derby Płocka!

Powoli zbliżamy się do najważniejszych rozstrzygnięć w sezonie 2022/23. Które drużyny spadną z ligi, a które zdobędą awans? Wiele naszych zespołów wciąż pozostaje w grze o najwyższe cele, co sprawia, że emocje sięgają zenitu. Kolejny weekend to kolejna masa sportowych emocji ze Stoczniowcem. W ten weekend czeka nas pięć spotkań, a najciekawiej zapowiadają się derby Płocka w lidze okręgowej młodzików D1 do lat 13.

Stocznia obecnie znajduje się na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 17 zdobytych punktów po ośmiu meczach. Na ten dorobek złożyło się pięć wygranych, dwa remisy oraz jedna porażka. Co ciekawe, młodzi Żeglarze wcale nie ulegli drużynie, która jest przed nimi w tabeli. Z liderującą Wisłą Płock zremisowali u siebie 2:2, a z drugą Deltą Słupno - również przy Kolejowej - 0:0. Porażkę odnieśli z czwartą w tabeli FEA Gostynin, gdy ulegli rywalom 0:1, także na swoim obiekcie.

Stoczniowiec, mimo zajmowania trzeciego miejsca, mają jednak najlepszy bilans bramkowy w całej lidze. Zdobyli dotychczas 35 bramek i stracili jedynie 5, a najwyższa odnotowana wygrana w tej rundzie to aż 10:1 z Wisłą Głowina-Sobowo. Pozwala to wierzyć, że tym razem również kilkukrotnie zagrożą bramkarzowi rywala.

Jeśli chodzi o derbowego lidera młodzików, jak wspomniano, Wisła zajmuje miejsce lidera z dorobkiem 22 punktów w ośmiu meczach i przewagą odpowiednio trzech i pięciu oczek nad Deltą i Stocznią. Odnieśli siedem wygranych i tylko raz nie zeszli z murawy zwycięsko, właśnie w pierwszym meczu z naszym zespołem.

Bilans bramkowy Nafciarzy jest tylko minimalnie gorszy od Stoczniowca, bowiem zdobyli 34 gole, tracąc tyle co nasza drużyna - 5. Jeśli chodzi natomiast o najbardziej okazałą wygraną, było to 7:0 również z czerwoną latarnią z Sobowa.

Zachęcamy do wspierania Żeglarzy w wyjazdowym derbowym spotkaniu na jednym z bocznych boisk przy stadionie Wisły! Pierwszy gwizdek sędziego w sobotę, 27 maja, o 14:00!

Kalendarz weekendowych meczów:

I liga wojewódzka A2 Junior Starszy U-18

Semp Ursynów - Stoczniowiec Płock - 28.05, godz. 11:00

I liga wojewódzka C2 Trampkarz U-14

MKS Mławianka Mława - Stoczniowiec Płock - 27.05, godz. 10:00

I liga okręgowa D1 Młodzik U-13

SSM Wisła Płock - Stoczniowiec Płock - 27.05, godz. 14:00

I liga okręgowa D2 Młodzik U-12

Stegny Wyszogród - Stoczniowiec Płock - 27.05, godz. 10:00

II liga okręgowa D2 Młodzik U-12

Błękitni Gąbin - Stoczniowiec II Płock - 28.05, godz. 10:00

Płocka Liga Żak U-9 (balon na Wiśle)

Stoczniowiec Płock - Orkan Sochaczew - 27.05, godz. 11:30
Polonia Radzanowo - Stoczniowiec Płock - 27.05, godz. 11:55
Stoczniowiec Płock - Sparta Płock - 27.05, godz. 12:20

Płocka Liga Żak U-8 (balon na Wiśle)

Stoczniowiec Płock - Zryw Bielsk - 28.05, godz. 9:00
Stoczniowiec Płock - Pegaz Drobin - 28.05, godz. 9:25
Królewscy Płock - Stoczniowiec Płock - 28.05, godz. 9:50

Partnerzy

Patroni medialni

  • Tygodnik Płocki
  • Portal Plock
  • RPL FM
  • PetroNews
domofony
Wszelkie prawa zastrzeżona © 2013 KS Stoczniowiec Płock. Projekt i wykonanie: HEDEA.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia. Zobacz szczegółowe informacje jak zarządzać plikami cookies przy użyciu swojej przeglądarki internetowej. Polityka plików cookies.

pliki cookies z tej strony.