Strefa klubowa

Najnowsze informacje

Zapowiedź weekendu 28-29 kwietnia: Ligowe granie przed majówką

DSCN5526

Najbliżśzy weekend przed zbliżającą się majówką nie będzie zbyt obfity dla fanów Stoczniowca. Rozegramy jedynie cztery spotkania ligowe - dwa, zgodnie z harmonogramem, w lidze mazowieckiej oraz dwa "awansem" w rozgrywkach okręgowych. Do tego odbędzie się również jeden turniej w ramach Płockiej Ligi Orlik.


W związku z długim weekendem większość rozgrywek została wstrzymana, co przekłada się na mniejszą liczbę spotkań naszych drużyn w nadchodzących dniach. Zgodnie z terminarzem grają jedynie ligi mazowieckie. Do nich dołączają jednak dwa nasze zespoły występujące na co dzień w płockich ligach okręgowych, które awansem zagrają swoje spotkania z 10. kolejek. Tym razem postanowiliśmy nie wyróżniać żadnego ze spotkań i wszystkim poświęcić odrobinę uwagi, ponieważ każde zapowiada się bardzo ciekawie.

Drużyna juniorów starszych w minionej kolejce wreszcie się przełamała i zanotowała pierwsze punkty na wiosnę. To zdecydowanie pozwoliło naszym zawodnikiem złapać drugi oddech i ze spokojniejszą głową podejść do następnego meczu. Tym razem rywalem najstarszych Żaglarzy będzie na wyjeździe Delta Warszawa, która znajduje się w tabeli jedynie jedną pozycję i jeden punkt wyżej. Spotkanie czerwonych latarni będzie zatem o tyle ważne, że może pozwolić obu drużynom zbliżyć się do ligowego środka na półmetku rundy.

Młodsi juniorzy, w przeciwieństwie do nieco starszych kolegów, zajmują pozycję na czele tabeli, jednak występują w okręgowych rozgrywkach. Stocznia bezapelacyjnie dominuje w lidze B1 i sytuacji nie zmienia nawet ostatni remis z Amatorem Maszewo znajdującym się na drugim miejscu. Naszym rywalem w tej kolejce będzie ostatnia w tabeli Sparta Mochowo, która jak dotąd rozegrała, co prawda, tylko dwa mecze (nasza drużyna pięć), ale nie zdobyła w nich żadnego punktu i posiada bilans bramkowy 3:16. Jedna z tych porażek miała miejsce z zespołem Stoczniowca. Wówczas na wyjeździe wygraliśmy 10:1, dlatego teraz również należy spodziewać się gradu bramek!

Trampkarze U-14 w swojej lidze wojewódzkiej zajmują miejsce w środku tabeli, a ich najbliższym rywalem będzie sąsiad - Waleczni Olszewo-Borki, mający taki sam dorobek punktowy, ale gorszy bilans. W ostatnich dwóch kolejkach nasi zawodnicy odnieśli dwie pechowe porażki jedną bramką z 1. i 3. drużyną w lidze, co sprawiło, że górna połowa tabeli nieco nam odskoczyła, ale ewentualne zwycięstwo byłoby dobrym zwieńczeniem półmetka rozgrywek i prognostykiem przed rewanżowymi spotkaniami.

Starszy zespół młodzików Stoczniowca rywalizujący na poziomie okręgowym ma przed sobą bardzo trudne zadanie w tej rundzie, ponieważ o najwyższą lokatę walczą zawzięcie trzy zespoły: Stocznia, SSM Wisła Płock oraz Delta Słupno. Obecnie, co prawda, znajdujemy się na trzecim miejscu, jednak cały czas nie odnieśliśmy porażki, a kluczowy w układzie całej tabeli będzie nasz zaległy mecz z Nafciarzami. Żeby jednak móc po nim cieszyć się z pozycji lidera, trzeba najpierw sprostać m.in. FEA Gostynin, z którą zagramy w najbliższy weekend. Rywal znajduje się tuż za naszymi plecami, jednak ma na koncie aż dwa mecze rozegrane więcej. Ewentualne zwycięstwo znacząco pozwoli odskoczyć nam w ligowej tabeli. Zapraszamy na trybuny!

Kalendarz weekendowych meczów:

I liga wojeówdzka A2 Junior Starszy U-18

KS Delta Warszawa - Stoczniowiec Płock - 29.04, godz. 16:30

I liga okręgowa B1 Junior Młodszy U-17

Stoczniowiec Płock - Sparta Mochowo - 29.04, godz. 13:30

I liga wojewódzka C2 Trampkarz U-14

Waleczni Olszewo-Borki - Stoczniowiec Płock - 28.04, godz. 17:30

I liga okręgowa D1 Młodzik U-13

Stoczniowiec Płock - FEA Gostynin - 29.04, godz. 10:00

Płocka Liga Orlik U-10 (balon na Wiśle)

Stoczniowiec Płock - Lwówianka Lwówek - 29.04, godz. 14:00
SSM I Wisła Płock - Stoczniowiec Płock - 29.04, godz. 14:40
Stoczniowiec Płock - Delta Słupno - 29.04, godz. 15:00
Sparta Płock - Stoczniowiec Płock - 29.04, godz. 15:20


Partnerzy

Patroni medialni

  • Tygodnik Płocki
  • Portal Plock
  • RPL FM
  • PetroNews
domofony
Wszelkie prawa zastrzeżona © 2013 KS Stoczniowiec Płock. Projekt i wykonanie: HEDEA.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia. Zobacz szczegółowe informacje jak zarządzać plikami cookies przy użyciu swojej przeglądarki internetowej. Polityka plików cookies.

pliki cookies z tej strony.