Strefa klubowa

Najnowsze informacje

Zapowiedź weekendu 15-16 kwietnia: Grad emocji ze Stoczniowcem!

287639406 5317888018257422 3625474090833691156 n

Runda wiosenna w pełni! Przed nami już 5. kolejka zmagań w 2023 roku. Tym razem, po raz pierwszy na wiosnę, będziemy mogli cieszyć się emocjami w związku ze wszystkimi siedmioma drużynami młodzieżowymi Stoczniowca!


Wiosna rozkręca się z tygodnia na tydzień, zarówno jeśli chodzi o warunki pogodowe, jak również sytuację na młodzieżowych boiskach. W ten weekend czeka nas już 5. kolejka zmagań w tym roku. Będzie to o tyle wyjątkowy weekend, że wreszcie będziemy przeżywać emocje w zwiąku z grą wszystkich naszych drużyn młodzieżowych. W poprzednich seriach część zespołów albo pauzowała, w wyniku układu terminarza, albo ich mecze były przekładane.

Tym razem gorąco zapowiada się starcie juniorów młodszsych naszego klubu, którzy w sobotę podejmą na własnym stadionie drużynę Mazura Gostynin. Stoczniowiec zanotował znakomite wejście w rundę wiosenną i po czterech seriach gier i trzech rozegranych meczach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Mimo sześciu drużyn w lidze, liczba rozegranych spotkań poszczególnych zespołów jest jednak różna. Wszystko w związku z wycofaniem się Orła Goleszyn na chwilę przed startem rozgrywek, co sprawia, że w większości kolejek aż dwie drużyny pauzują.

Żeglarze na początek rundy wygrali u siebie 3:0 z Szopenem Sanniki, a następnie odprawili LKS Wicher Cieszewo 5:0, by na koniec udać się na wyjazd do Mochowa. Co prawda, miejscowa Sparta jako pierwsza wiosną złamała naszą defensywę i zdobyła jedną bramkę, ale Stocznia odpowiedziała dziesięcioma trafieniami i w przekonujący sposób zapewniła sobie trzecie zwycięstwo z rzędu. Aktualnie zatem jesteśmy liderem z dziewięcioma oczkami i bilansem bramek 18:1. Pozostajemy również jedyną niepokonaną drużyną w lidze.

Mazur dotychczas rozegrał tylko dwa mecze. Wiosnę rozpoczął jeszcze bardziej przekonująco od naszej drużyny, pokonując Szopena Sanniki aż 8:1, ale następnie, po bardzo zaciętym meczu, uległ w wyjazdowym starciu z Wichrem Cieszewo. Kibice obejrzeli aż siedem bramek, a mecz zakończył się rezultatem 4:3 na korzyść miejscowych. Oznacza to, że obecnie gostynianie zajmują trzecią pozycję w ligowej tabeli z bilansem bramek 11:5.

Jesienią oba kluby również rywalizowały ze sobą w rozgrywkach płockiej ligi okręgowej. Zdecydowanie lepiej tamte spotkania wspominają nasi podopieczni, którzy najpierw na swoim obiekcie wygrali 3:1, a w Gostyninie dołożyli jeszcze jedną bramkę i cieszyli się po wygranej 4:1, chociaż wynik tamtego spotkania mógł być znacznie bardziej korzystny, a pojedynek od początku do końca toczył się pod dyktando Żeglarzy.

Po jesiennych starciach, a także ostatnim ligowym niepowodzeniu, Mazur z pewnością będzie chciał się odgryźć i zrobi wszystko, by wywieźć z Płocka trzy punkty. Stoczniowcy mają jednak o co grać, ponieważ celem zespołu Rafała Stebnera jest wygranie ligi. Wszystkich kibiców zapraszamy do zjawienia się w sobotnie popołudnie na stadionie przy Kolejowej 3! Pierwszy gwizdek sędziego o 13:30. Niemniej ciekawie zapowiadają się jednak również pozostałe mecze w naszym wykonaniu!

Kalendarz weekendowych meczów:

I liga wojewódzka A2 Junior Starszy U-18

MLKS Victoria Sulejówek - Stocznioiwec Płock - 15.04, godz. 13:00

I liga okręgowa B1 Junior Młodszy U-17

Stoczniowiec Płock - Mazur Gostynin - 15.04, godz. 13:30

I liga okręgowa C1 Trampkarz U-15

Stoczniowiec Płock - Szopen Sanniki - 15.04, godz. 10:00

I liga wojewódzka C2 Trampkarz U-14

MKS Polonia Warszawa - Stocznioiwec Płock - 16.04, godz. 19:00

I liga okręgowa D1 Młodzik U-13

Amator Maszewo - Stoczniowiec Płock - 15.04, godz. 11:00

I liga okręgowa D2 Młodzik U-12

FEA Gostynin - Stoczniowiec I Płock - 16.04, godz. 11:00

II liga ogręgowa D2 Młodzik U-12

Kasztelan Sierpc - Stoczniowiec II Płock - 16.04, godz. 11:00Partnerzy

Patroni medialni

  • Tygodnik Płocki
  • Portal Plock
  • RPL FM
  • PetroNews
domofony
Wszelkie prawa zastrzeżona © 2013 KS Stoczniowiec Płock. Projekt i wykonanie: HEDEA.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia. Zobacz szczegółowe informacje jak zarządzać plikami cookies przy użyciu swojej przeglądarki internetowej. Polityka plików cookies.

pliki cookies z tej strony.