Strefa klubowa

Najnowsze informacje

Zapowiedź weekendu 6-7 kwietnia: Wielkanocne granie już od czwartku!

DSC 0009

Zanim zasiądziemy do wielkanocnego stołu, czekają nas kolejne emocje związane z meczami Stoczniowca. W ten weekend, który wyjątkowo rozegramy w czwartek i piątek, czeka nas pięć meczów z udziałem młodych Żeglarzy.


Z siedmiu młodzieżowych zespołów Stoczniowca, które występują w rozgrywkach w Płocku i na Mazowszu, na boiska, walczyć o ligowe punkty, wybiegnie pięciu naszych przedstawicieli. Drużyna do lat 17 planowo pauzuje w tej kolejce i będzie obserwować zmagania rywali z tabeli, a mecz zawodników do lat 13 z SSM Wisłą Płock został przełożony na 19 kwietnia. Najciekawsze starcie czeka natomiast naszą drużynę trampkarzy do lat 14 w lidze wojewódzkiej. Stoczniowiec zmierzy się z MKS-em Mławianka Mława.

Nasi zawodnicy, po trzech rozegranych kolejkach, mają na koncie trzy punkty za sprawą jednego zwycięstwa. Dwa pozostałe mecze kończyły się naszymi porażkami. Jak na razie forma Stoczniowca jest bardzo nierównomierna. W pierwszej kolejce przegraliśmy na wyjeździe z KS-em Drukarz Warszawa (0:2), by następnie wygrać u siebie z Narwią 1962 Ostrołęka (7:0) i ponownie ulec na terenie rywala MKS-owi Marcovia Marki (0:2).

Trzy punkty i bilans bramkowy pozwalają naszemu zespołowi na zajmowanie piątego miejsca w tabeli, jednak na tym etapie rozgrywek ścisk jest ogromny i każdy kolejny mecz powoduje spore przetasowania w zestawieniu. Nasz najbliższy rywal również ma na swoim koncie trzy oczka, jednak dokonał tego przy dużo gorszym bilansie bramkowym - 3:17.

Duża "zasługa" tak złego bilansu Mławianki to efekt pierwszej kolejki. Wówczas, na inaugurację rozgrywek, mławianie przegrali aż 0:14 z liderującą Polonią Warszawa. Następnie, u siebie, minimalnie ulegli Walecznym Olszewo-Borki 1:2, by wreszcie przełamać złą serię i wygrać na wyjeździe z czerwoną latarnią z Ostrołęki, którą pokonali 2:1. 

Można zatem powiedzieć, że goście najbliżśzego pojedynku są na małej fali wznoszącej, ale dopiero najbliższy mecz pokaże, czy będą w stanie tę formęutrzymać na dłużej. Stocznia z kolei gra "w kratkę", ale jest w tym pewna zależność. Oba przegrane mecze to porażki na wyjazdach, a jedyne starcie w Płocku zakończyło się naszą wygraną. Jeśli chodzi o rundę jesienną, zespoły nie miały okazji zmierzyć się ze sobą, ponieważ Stoczniowiec rywalizował w tej samej lidze, co obecnie, i zakończył ją na czwartym miejscu z 25 punktami po 8 wygranych, remisie i pięciu porażkach. Mławianka rywalizowała natomiast na poziomie Ekstraligi, jednak runda nie ułożyła się po ich myśli. Z 14 meczów wygrali tylko jeden, a pozostałe przegrali, przez co zajęli ostatnie miejsce w tabeli i spadli do ligi wojewódzkiej.

Mając to na uwadze, należy spodziewać się, że Żeglarze ponownie będą chcieli sięgnąć po pełną pulę. Z pewnością czeka nas pełen emocji i walki mecz, a naszym zawodnikom przyda się wsparcie kibiców. Zapraszamy na stadion przy Kolejowej 3 już w czwartek o 16:00. Razem sprawmy, byśmy do wigilijnego stołu mogli zasiąść w pełnym zadowoleniu z postawy naszych drużyn!

Kalendarz weekendowych meczów:

I liga wojewódzka A2 Junior Starszy U-18

Stoczniowiec Płock - SEMP Ursynów - 7.04, godz. 15:00

I liga okręgowa C1 Trampkarz U-15

Orkan Sochaczew - Stoczniowiec Płock - 6.04, godz. 13:30

I liga wojewódzka C2 Trampkarz U-14

Stoczniowiec Płock - MKS Mławianka Mława - 6.04, godz. 16:00

I liga okręgowa D2 Młodzik U-12

Stoczniowiec I Płock - Stegny Wyszogród - 6.04, godz. 10:00

II liga okręgowa D2 Młodzik U-12

Stoczniowiec II Płock - Błękitni Gąbin - 7.04, godz. 10:00

Partnerzy

Patroni medialni

  • Tygodnik Płocki
  • Portal Plock
  • RPL FM
  • PetroNews
domofony
Wszelkie prawa zastrzeżona © 2013 KS Stoczniowiec Płock. Projekt i wykonanie: HEDEA.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia. Zobacz szczegółowe informacje jak zarządzać plikami cookies przy użyciu swojej przeglądarki internetowej. Polityka plików cookies.

pliki cookies z tej strony.