Strefa klubowa

Najnowsze informacje

Seniorzy wznowili treningi!

Trening Senior

Drużyna seniorów Stoczniowca Płock wznowiła trening! W środę po raz pierwszy spotkaliśmy się, by rozpocząć przygotowania przed nowym sezonem. Co czeka nasz zespół w najbliższym czasie?
W sezonie 2021/22 drużyna seniorów Stoczniowca Płock rywalizowała w rozgrywkach forBET IV ligi mazowieckiej. Będąc beniaminkiem na tym poziomie rozgrywkowym, nasi zawodnicy dzielnie stawiali czoła rywalom, nie prezentując się gorzej od wielu innych drużyn w stawce. Niestety, w wyniku reformy rozgrywek na Mazowszu i stworzenia od sezonu 2022/23 jednej czwartej ligi zamiast dwóch, z obu grup konieczne było wyłonienie aż po ośmiu spadkowiczów.

Chociaż walka o utrzymanie była zacięta niemal do ostatniej kolejki, Stoczniowiec ostatecznie zajął 11. miejsce, czyli pierwsze skutkujące spadkiem do nowopowstałej V ligi. Żeglarze zostawili jednak po sobie bardzo dobre wrażenie na poziomie wojewódzkim, notując 14 zwycięstw i trzy remisy, co przełożyło się na 45 punktów.

Stoczniowiec w rozgrywkach 2022/23 miał możliwość rywalizacji na poziomie Decathlon V ligi, jednak nie zdecydowaliśmy się wystartować w tym roku w rozgrywkach seniorskich, co oznacza, że od kolejnego sezonu – 2023/24 – będziemy grać na poziomie płockiej Klasy A.

Po krótkiej przerwie, przyszedł czas na wznowienie treningów i budowanie drużyny seniorów Stoczniowca na nowo. W minioną środę, 22 marca, spotkaliśmy się na pierwszym treningu. Trenerem drużyny został Piotr Cichosz, pracujący już w klubie jako szkoleniowiec drużyn juniorskich.

- Wznawiamy treningi seniorów i od przyszłego sezonu zaczynamy rywalizację w rozgrwkach w A Klasie. Celem Stoczniowca jest, aby młodzi adepci piłki nożnej trenujący, przechodzący cały cykl szkolenia w naszym klubie mieli możliwość rywalizacji w grupie seniorskiej. Obecnie posiadamy 12 grup młodzieżowych, co przekłada się na około 260 piłkarzy. Praca z tak liczną grupą młodych zawodników motywuje klub, aby stwarzał środowisko do kontynuowania przygody z piłką nożną na poziomie piłki seniorskiej - powiedział trener Piotr Cichosz. 

W premierowych zajęciach udział wzięło 18 zawodników, w większości będących wychowankami naszego klubu. Do czerwca będziemy spotykać się regularnie co środę, a następnie rozpoczniemy już intensywne przygotowania do startu w rozgrywkach 2023/24.

Wszystkich zawodników chętnych wstąpić w szeregi Stoczniowca, zachęcamy do kontaktu i udziału w treningach, a fanów klubu już teraz zapraszamy na trybuny w związku z naszym powrotem na ligowe boiska w rundzie jesiennej!
Partnerzy

Patroni medialni

  • Tygodnik Płocki
  • Portal Plock
  • RPL FM
  • PetroNews
domofony
Wszelkie prawa zastrzeżona © 2013 KS Stoczniowiec Płock. Projekt i wykonanie: HEDEA.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia. Zobacz szczegółowe informacje jak zarządzać plikami cookies przy użyciu swojej przeglądarki internetowej. Polityka plików cookies.

pliki cookies z tej strony.